Retinol

POZNAJ SKŁADNIK

Retinol

POZNAJ SKŁADNIK

Retinol

Opis

Overview

Potrzeby skóry
· linie i zmarszczki
· ziemista cera
· nierówny koloryt skóry

Jak będzie opisany w składzie produktu
Retinol

Dlaczego skóra potrzebuje tego składnika
Jeśli Twoim problemem są drobne linie i zmarszczki oraz ziemista cera, retinol stanie się Twoim największym sprzymierzeńcem. Czysta forma witaminy A spowalnia naturalny proces starzenia się skóry, odbudowuje poziom kolagenu i elastyny, dzięki którym Twoja skóra zachowuje gładkość i jędrność. Retinol przyspiesza również wymianę komórek. Efekt? Gładka, promienna cera.

Okiem badaczy z laboratoriów Clinique
W pierwszych tygodniach stosowania retinol może powodować łuszczenie się skóry, zaczerwienienia i podrażnienie - to znak, że Twoja skóra przechodzi proces transformacji. Clinique Fresh Pressed™ Overnight Booster with Pure Vitamin A (Retinol) łączy moc retinolu z kojącym serum odmładzającym, które minimalizuje objawy podrażnienia. Witamina A posiada najsilniejsze właściwości, gdy jest świeża, w związku z czym została umieszczona w szczelnej i odpornej na światło fiolce, która pozwala jej zachować pełnię mocy oraz gotowość do użycia w każdej chwili.

A co na to dermatolog
“Retinol to nieodłączny element każdego systemu pielęgnacyjnego o właściwościach odmładzających, gdyż wygładza skórę i ogranicza widoczność zmarszczek" - wyjaśnia Dr Emma Wedgeworth, dermatolog z Londynu.

Skin School | Poznaj składnik: Retinol

Dermatolog Clinique, dr Emma Wedgeworth, tłumaczy, dlaczego retinol jest złotym standardem wśród składników przeciwdziałających efektom starzenia. Tłumaczy również jak stosować produkty zawierające retinol.

The Wink - Watch Video


The Wink

„Stosuj retinol nocą, kiedy Twoja skóra jest w trybie regeneracji.”

— Clinique Derm Dr. Wedgeworth


The Wink

„Stosuj retinol nocą, kiedy Twoja skóra jest w trybie regeneracji.”

— Clinique Derm Dr. Wedgeworth

Więcej kluczowych składników

Ask an Expert

Formuła Clinique: wydajność, bezpieczeństwo, nauka

Marka Clinique została wprowadzona w 1968 roku jako pierwsza linia kosmetyków stworzona przez dermatologów. Jej celem było dostarczenie skutecznych, bezpiecznych, sprawdzonych klinicznie formuł, aby uzyskać piękną skórę. Unikamy stosowania alergenów, substancji drażniących i składników w sposób, który mógłby potencjalnie uszkodzić Twoją skórę.