Sposób tworzenia wszystkich naszych produktów, od pielęgnacyjnych po kolorowe, zakorzeniony jest w tradycji dermatologicznej. Kosmetyki opracowywane są z myślą o każdym rodzaju skóry i różnorodnych problemach.

Odkryj swój system pielęgnacji skóry.

Przetestowany alergologicznie. Co to oznacza?

Zaczynając prace nad naszymi produktami, bazujemy na składnikach, w których nie występują rozpoznane alergeny. Stanowi to dla nas bardzo dobry początek. Następnie każdy produkt jest testowany alergologicznie 12 razy na 600 osobach. Jeśli choćby po jednej z tych 7200 aplikacji wystąpi reakcja alergiczna, zaczynamy cały proces od nowa. Dlatego mówimy, że w Clinique każdy ma znaczenie.

Pomimo że „hipoalergiczne” pojawia się na wielu produktach kosmetycznych, nie ma jednomyślności co do znaczenia tego słowa. Niektórzy uważają, że określa ono produkty, w których nie występują rozpoznane alergeny. Aby zadbać o Twój komfort, Clinique wyznacza własne, wysokie standardy.

W 100% bezzapachowe. Co to oznacza?

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii "substancje zapachowe powodują więcej alergicznych wysypek kontaktowych niż jakikolwiek inny składnik".

Stany zapalne wywoływane przez alergie hamują procesy naprawcze skóry i osłabiają jej reakcje obronne. Prowadzi to do pytania, które zadajemy sobie coraz częściej: czy alergie mogą powodować starzenie się skóry? Nasi naukowcy uważają, że tak.

Z tego powodu uważamy, że potrzebujesz bezzapachowych produktów do pielęgnacji skóry, a Clinique to pierwsza marka dermatologiczna, która jest w 100% bezzapachowa.

Mydło, woda i nauka.

Pionierski System Pielęgnacji Skóry 3 Kroki Clinique powstał we współpracy z dermatologami. Oczyszczaj skórę przy pomocy mydła do twarzy Facial Soap. Złuszczaj, stosując oczyszczająco-rozświetlający płyn złuszczający Clarifying Lotion. Nawilżaj, używając emulsji lub żelu nawilżającego.

Stosując się do tych zasad pielęgnacji, możesz oczekiwać wspaniałych rezultatów. Skóra sucha stanie się nawilżona, gładka i odprężona. Ze skóry tłustej znikną zmiany trądzikowe.

Z czasem możesz też pokonać drobne linie, zmniejszyć pory, uzyskać bardziej wyrównany koloryt i cieszyć się gładką, jednolitą, oczyszczoną, pełną życia skórą. Wszystko to za sprawą tylko 3 produktów, stosowanych przez 3 minuty, 2 razy dziennie.

Makijaż Clinique sprawia, że piękna skóra wygląda jeszcze lepiej.

Zapewne ucieszy Cię, że każdy cień do powiek i tusz do rzęs marki Clinique został przetestowany oftalmologicznie. Nasze soczyście kolorowe pomadki pełne są dobroczynnych, nawilżających składników, ale nie mają nawet kropli substancji zapachowych. Podkłady natomiast nie tylko ukrywają niedoskonałości, nierównomierny koloryt i zmarszczki, lecz także aktywnie poprawiają kondycję skóry.